Masožravé rostliny

  Úvodní stránka > Přednášky a praktika > Taxonomie III.: Sarraceniaceae

Biogeografie a taxonomie III.:

Sarraceniaceae

Prezentace z přednášky ke stažení zde... ( PDF 54,7 MB )
Literatura:

Pásek, K.: Masožravé rostliny - podrobný návod na pěstování, Grada 2006
       Drobná brožura, která je pojata jako sborník návodů na pěstování jednotlivých skupin MR. Kniha si obecnější cíle neklade a díky tomu je jako návod pro pěstování zpracována velmi detailně a precizně. V obchodech se dá koupit v ceně do 100Kč, takže pro zájemcese určitě vyplatí pořídit.

Studnička, M.: Masožravé rostliny, Academia 1984
       Základní účebnice na MR, kterou už lze sehnat jen ztěží v antikvariátu, aleměly by být k dispozici v každí okresní knihovně i v knihovnách PřF. Některé pěstební postupy uvedené v tétoknize jsou dnes již překonány, ale na knize je především velmi cenné, že autor odvozuje kultivační nároky z údajů o ekologii daných druhů. Geobotanický vhled do dané problematiky je velmi cenný.
Ric, B. A.: Growing Carnivorous plants, Timber Press
       Nová a velmi kvalitní publikace, která čtenáře provádí od úplných začátků až po poměrně "advanced" záležitosti. Text je psaný s velkým nadhledem a na knize je znát skutečná kvalita autora. Pro zájemce doporučuji k zakoupení, stojí jen něco přes 800Kč, což u tak rozsáhlé knihy s množstvím kvalitních fotek je Pásek, K.: Masožravé rostliny - podrobný návod na pěstování, Grada 2006